PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 13 sierpnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 5 sierpnia 2022

PODCZAS PRÓBY UCIECZKI UDERZYŁ W BETONOWĄ LAMPĘ

img

W dniu wczorajszym od wczesnych godzin porannych policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej komendy, prowadzili na terenie powiatu wzmożone kontrole drogowe i działania prewencyjne.

Około godz. 9:55 podczas kontroli na  ul. 3 Maja a Kutrowskiego policjanci zwrócili uwagę na nietypowy i dość szybki sposób poruszania się motocyklisty, który jechał drogą wojewódzką nr 396 tj. ul. 3 Maja w kierunku ul. Kutrowskiego. Kierujący motocyklem marki Triumph Street Triple widząc wyraźny sygnał policjanta do zatrzymania pojazdu zwolnił, zjechał na prawą stronę jezdni omijając funkcjonariusza policji, a następnie nie zatrzymując się gwałtownie przyspieszył.

Motocyklista ruszył drogą krajową nr 94 w kierunku mostu na rzece Oława, nie upewniając się co do pierwszeństwa przejazdu, po czym stracił panowanie nad kierowanym pojazdem. Motocykl wraz z kierowcą uniósł się na przednim kole uderzając przodem w barierę oraz w przydrożną betonowa lampę oświetleniową, przewracając się na jezdnię. 

Jak się okazało 26- letni kierowca uciekł, ponieważ chciał uniknąć kary za brak uprawnień do kierowania motocyklami. Mieszkaniec Oławy został przewieziony do szpitala celem zaopatrzenia medycznego. Teraz, oprócz jazdy bez wymaganych uprawnień danej kategorii, mężczyzna będzie tłumaczył się również za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz stworzenie zagrożenia innym uczestnikom ruchu.

Apelujemy do kierujących o przemyślane zachowanie jako użytkowników dróg. 
Nie zatrzymując się do kontroli drogowej uprawnionej osobie popełniamy przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności !!


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com