PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 12 sierpnia 2022

ZNALEZISKO NASZCZĘSCIE OKAZAŁO SIĘ WIADREM...

img

W dniu wczorajszym tj. 8 sierpnia br. około godz. 20:40 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał informację, że w miejscowości Chwalibożyce podczas sprawdzania pola wykrywacz metal ujawnił ukryty w ziemi niewybuch. Zgłaszający podał, że kopiąc szpadlem prawdo-podobnie urwał lotkę od bomby lotniczej.

Policjanci poważnie traktują każde zgłoszenie związane z niewybuchami ukrytymi w ziemi, dlatego do czasu przyjazdu saperów prewencyjnie zabezpieczali wskazane miejsce. 

W dniu dzisiejszym żołnierze z I Brzeskiego Pułku Saperów dokonali sprawdzenia terenu ujawnienia metalowego przedmiotu oraz pobliski rejon stwierdzając, że .... domniemany niewybuch okazał się... wiadrem.

Powyższa interwencja skończyła się jedynie strachem i niepewnością. Pamiętajmy jednak, że w większości przypadków ujawnione metalowe elementy zakopane w ziemi są pozostałościami po II wojnie światowej, dlatego każde zgłoszenie traktujmy poważnie i z rozwagą.

Przypominamy, aby samodzielnie nie przenosić znalezisk, jak najszybciej powiadomić dyżurnego najbliższej jednostki Policji, a miejsce oznaczyć do czasu przyjazdu patrolu. Pamiętajmy, że znalezionego niewybuchu nie wolno podnosić, odkopywać, przenosić, wrzucać do ognia, ani do innych miejsc, takich jak stawy, jeziora czy rowy!


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com