PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 26 sierpnia 2022

17- LATEK KIEROWAŁ POJAZDEM NIE POSIADAJĄC UPRAWNIEŃ

img

Mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali 17-letniego ,,kierowcę’’, który odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień. Jednak nie on jedyny poniesie konsekwencje. Sąd zajmie się również sprawą jego 39-letniej matki, która przyjechała po syna łamiąc sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W poniedziałek 15 sierpnia br. około godz. 14:10 w Jelczu Laskowicach na ul. Oławskiej policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego laskowickiego komisariatu zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki VW Bora. Okazało się, że ,,kierowcą’’ był 17-latek bez uprawnień.

Mieszkaniec Jelcza Laskowic za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przez Sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjant wobec sprawcy takiego wykroczenia obligatoryjnie kieruje wniosek o ukaranie do sądu. Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę od 1500 złoty aż do 30.000 złotych. Obligatoryjnie orzeka również środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdu na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Konsekwencje poniesie również matka 17-latka, która przyjechała na miejsce interwencji odebrać syna. Okazało się, że kobieta kierowała samochodem osobowym marki Daihatsu mając aktywny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi wydany przez Sąd Rejonowy w Oławie. 
39- latka podała, że była jedyną osobą, która mogła prowadzić samochód, "zapominając" że ma aktywny zakaz. Teraz o jej losie zadecyduje sąd.

Przypominamy, że zakaz prowadzenia pojazdów jest środkiem karnym. Sąd orzeka go wobec osób, które złamały prawo w zakresie bezpieczeństwa komunikacyjnego czyli za spowodowanie wypadku drogowego, katastrofy w komunikacji, bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwa, a najczęściej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Gdy sprawca przestępstwa czy wykroczenie narusza ten zakaz popełnia przestępstwo wynikające z artykułu 244 kodeksu karnego. Grozi za to kara więzienia od 3 miesięcy do lat 5.


Źródło: KPP - Oława


 

 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com