PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 26 sierpnia 2022

NIETRZEŹWY KIEROWCA - JECHAŁ POMIMO SĄDOWEGO ZAKAZU...

img

W dniu wczorajszym około godz. 16:45 w Oławie na ul. Rybackiej mundurowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu.

Zatrzymany kierowca to 40- letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego ponad 1,36 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i absolutnie – nawet będąc trzeźwym – nie powinien kierować samochodem.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w oławskim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości i wbrew sadowemu zakazowi. Przypominamy, że za naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Kolejny już raz apelujemy do wszystkich kierowców o to, aby nie wsiadali do auta po spożyciu choćby najmniejszej ilości alkoholu!!! Tylko rozwaga i zachowanie ostrożności na drodze może zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com