PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 7 wrzeœnia 2022

ZAATAKOWAŁ 15-LATKĘ I ZABRAŁ TELEFON - ODPOWIE ZA ROZBÓJ

img

30- letni mieszkaniec powiatu oławskiego odpowie za rozbój na osobie małoletniej. Mężczyzn podszedł do 15- latki, używając siły fizycznej wykręcił jej rękę, po czym zabrał telefon komórkowy. W niespełna godzinę po zdarzeniu został zatrzymany przez policję.

W środę 31 sierpnia kilka minut po godz. 23:00 dyżurny oławskiej policji otrzymał informację, że na ul. 1 Maja doszło do rozboju. Sprawca podszedł do 15-latki będącej w towarzystwie koleżanki, używając siły fizycznej wykręcił jej rękę, po czym zabrał telefon komórkowy o wartości około 4 tysięcy złotych.

Natychmiast do działań przystąpili policjanci służby prewencyjnej, którzy w ciągu niespełna godziny namierzyli i zatrzymali młodego mężczyznę, podejrzanego o ten czyn. Odnaleźli też i oddali opiekunom 16-latki skradziony telefon.  

W momencie zatrzymania 30- letni sprawca - mieszkaniec powiatu oławskiego miał 0,64 promila alkoholu w organizmie. Swój atak na małoletnią tłumaczył "troską" i "obawą" przed próbą kontaktu telefonicznego dziewczyny z niewłaściwą osobą.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Decyzją Sądu został poddany pod dozór policji, za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com