PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 22 wrzeœnia 2022

ZABEZPIECZYLI AUTOMATY DO GIER ORAZ NARKOTYKI

img

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oławskiej jednostki w minionym tygodniu weszli do jednego z lokali znajdującego się niedaleko centrum miasta. Z posiadanych informacji wynikało, że w niewielkim przenośnym lokalu kontenerowym prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji.

Mundurowi zabezpieczyli 4 automaty do gier hazardowych oraz gotówkę. W trakcie przeszukania lokalu pies służbowy do wykrywania substancji odurzających ujawnił worek foliowy z zawartością białego proszku - amfetaminy o wadze blisko 500 gram.

Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w kasynach, na których prowadzenie wymagana jest koncesja. 
Właścicielom sprzętu i lokalu grożą teraz kary finansowe w wysokości nawet 100 tys. zł od jednej maszyny, ponadto za organizowanie gier hazardowych, oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat.

Przypominamy, że gracze uprawiający nielegalny hazard również muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi swego postępowania. Za uczestniczenie w grach hazardowych urządzanych bez koncesji, zezwolenia lub zgłoszenia grozi kara utraty 100% wygranej niepomniejszonej o koszty wpłaconych stawek. O nałożeniu kary z ustawy hazardowej decyduje naczelnik urzędu celno-skarbowego.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com