PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 27 września 2022 roku
Areszt dla 17-latka podejrzanego o zabicie ojczyma --- To było brutalne morderstwo. 17-latek zamordował ojczyma podczas snu --- 17-latek podejrzany o zabójstwo. 45-latek dostał kilka ciosów siekierą ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 22 wrzeœnia 2022

KOLEJNI NIETRZEŹWI KIERUJĄCY NIE UNIKNĄ KONSEKWENCJI PRAWNYCH

img

Nikogo nie trzeba przekonywać o prawdziwości stwierdzenia, że nietrzeźwi kierujący stanowią bardzo poważne zagrożenie dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to kierujący samochodem, motocyklem, rowerem czy też innym pojazdem.

Pomimo kontroli drogowych, jakie każdego dnia wykonywane są na terenie całego powiatu, podczas których mundurowi m.in zwracają uwagę na stan trzeźwości kierujących, nadal znajdują się osoby, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W poniedziałek 19 września br. około godz. 15:15 podczas wykonywania czynności służbowych w miejscowości Jaczkowice, policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Suzuki, za kierownicą którego siedział 69- letni mieszkaniec powiatu oławskiego. Badanie wykazało u kierującego 0,32 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Podczas dalszych czynności okazało się, że mężczyzna oprócz poruszania się samochodem w stanie po użyciu miał na swoim koncie dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. 
Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności !!

Tego samego dnia, kilka minut przed godz. 21:00 w Jelczu Laskowicach mundurowi z Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mając 1,2 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem osobowym marki Peugeot. Teraz o jego losie zadecyduje Sąd, a grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności!!

Sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych.

Kolejny raz apelujemy !!
Nieodpowiedzialny pijany kierowca to potencjalne zagrożenie dla każdego uczestnika ruchu drogowego. Reagujmy i zgłaszajmy wszystkie niepokojące sytuacji zauważone na drodze.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com