PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 1 listopada 2022

AKCJA "ZNICZ 2022" - ZADBAJMY O WŁASNE BEZPIECZEŃSTWO

img

Od dnia 28 października do środy 2 listopada trwa policyjna Akcja Znicz 2022. W tym okresie oławscy i jelczańscy policjanci będą prowadzić wzmożone działania kontrolne, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku, podczas tych szczególnych dni zadumy i pamięci o zmarłych.

Funkcjonariusze ruchu drogowego, wydziału prewencji oraz kryminalni będą realizować czynności mające na celu ograniczenie zachowań na drodze, które stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. W celu zapewnienia użytkownikom dróg bezpiecznej podróży do miejsc docelowych i powrotu do domu oraz utrzymania płynności ruchu, mundurowi zwiększą intensywność kontroli na głównych ciągach komunikacyjnych naszego miasta.

Pamiętajmy, że roztargnienie i nieuwaga to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Niedostosowanie prędkości do warunków i znaków drogowych oraz niezapinanie pasów wpływają na ilość wypadków i kolizji. Warto także sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów. Dobre opony oraz dobrze święcące światła to bardzo ważny element, który pozwoli nam uniknąć kłopotów.

Przypominamy o zdrowym rozsądku i niepoleganiu tylko na przepisach. Drogi niechroniony uczestniku ruchu drogowego - pieszy i rowerzysto pamiętaj o rozglądaniu się przed wejściem na przejście dla pieszych oraz o używaniu odblasków - to wszystko stanowi podstawę Waszego bezpieczeństwa.

Nie ma i nigdy nie będzie przyzwolenia dla pijanych kierowców. Jazda pod wpływem lub na tzw. podwójnym gazie będzie zawsze egzekwowana i srogo karana.

Podczas akcji funkcjonariusze bezwzględnie będą egzekwować m.in.:
➢ przestrzegania ograniczeń prędkości zwłaszcza w obszarze zabudowanym,
➢ stosowania pasów bezpieczeństwa i urządzeń do przewożenia dzieci,
➢ trzeźwości za kierownicą,
➢ właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdów,
➢ stosowania przez pieszych poruszających się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych.

Od dnia wczorajszego szczególnym nadzorem objęte zostały drogi prowadzące do wszystkich nekropolii i cmentarzy, dlatego apelujemy o rozwagę, zwracanie uwagi na znaki drogowe oraz respektowanie poleceń wydawanych przez policjantów.


Źródło: KPP - OławaKomentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com