PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 1 listopada 2022

BEZIMIENNE UŚWIADAMIAJĄCE NEKROLOGI OŁAWSKIEJ POLICJI...

img

Policjanci z Wydziału Prewencji oławskiej jednostki mają kolejny, nietypowy sposób, by dotrzeć do wyobraźni wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nekrologi z apelem zostaną rozwieszone na terenie powiatu, m.in. w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Oławie oraz w Dolnośląskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Oławie.

Mimo zmian przepisów ruchu drogowego oraz wielu działań profilaktycznych i prewencyjnych, prowadzonych kampanii społecznych i apeli dotyczących odpowiedzialnej i trzeźwej jazdy, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz ostrożności na drodze, w dalszym ciągu dochodzi do zatrważającej liczby kolizji i wypadków z udziałem kierujących oraz pieszych i rowerzystów - „Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego”.

Chcąc uświadomić wszystkim, że nieodpowiedzialne zachowanie i brak rozwagi mogą sprawić, że na zawsze pożegnamy się z życiem, oławska policja wystosowała szczególny apel, który został wypisany w formie nekrologu!

Pomysł może wydać się kontrowersyjny, najważniejsze jednak, by przekaz trafił do wyobraźni wszystkich użytkowników dróg. Wszystko po to by im uświadomić, że ofiarą wypadku drogowego może być każdy z nas. Oławscy funkcjonariusze próbują dotrzeć do sumień kierowców przekonując, że na drodze jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za innych uczestników ruchu drogowego – innych kierujących, pasażerów, rowerzystów i pieszych.

Bezimienne nekrologi - kierowca, motocyklista, rowerzysta lub pieszy. Powód śmierci? Jechał za szybko, był nietrzeźwy, był pod wpływem środków odurzających, rozmawiał przez telefon, zignorował czerwone światło, pisał SMS lub przechodził w miejscu niedozwolonym...

Tak kolejny raz apelujemy o zachowanie zdrowego rozsądku na drodze, a formuła klepsydr ma przyciągnąć uwagę i uświadomić skalę problemu.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com