PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 18 listopada 2022

ODPOWIEDZĄ ZA KRÓTKOTRWAŁE UŻYCIE POJAZDU...

img

Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 20- lat, którzy odpowiedzą za kradzież pojazdu w celu jego krótkotrwałego użycia. 20- latek będzie odpowiadał również za kierowanie samochodem pod wpływem środków psychoaktywnych.

W poniedziałek 7 listopada 2022 roku około godz. 22:10 do oławskiej Policji wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kradzieży samochodu osobowego, który zaparkowany był przy posesji. Zdarzenie miało miejsce w Godzikowicach.

Dyżurny niezwłocznie skierował na miejsce patrol, pozostałe w służbie patrole dokonywały penetracji miasta. W trakcie czynności, policjanci ujawnili samochód poruszający się ul. Bażantową w Oławie. W środku znajdowało się pięć młodych osób.

Policjanci, w trakcie kontroli zwrócili uwagę na „dziwne” zachowanie kierowcy, wskazujące iż może być on pod wpływem środków psychoaktywnych. Badanie testerem śliny potwierdziło przypuszczenia mundurowych. Sam kierujący, 20- letni mieszkaniec Oławy, przyznał się, że przed jazdą samochodem zażywał amfetaminę. Od mężczyzny została pobrana krew do dalszych badań.

W trakcie ustalania szczegółów zdarzenia okazało się, że 20-latek nie działał sam. Teraz on i jego 19- letni pasażer odpowiedzą za kradzież samochodu, w celu jego krótkotrwałego użycia.

Za popełnione przestępstwo młodym mieszkańcom Oławy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 20-latek odpowie za jazdę pod wpływem środków odurzających.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com