PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 02 grudnia 2023 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Piątek, 18 listopada 2022

RANNA LEŻAŁA NA ŚRODKU JEZDNI

img

Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta będącego poza służbą, mogło dojść do tragedii. Funkcjonariusz pomógł leżącej na środku jezdni kobiecie uskarżającej się na ból w klatce piersiowej.

W piątek 10 listopada przed godz. 21:00 Naczelnik Wydziału Prewencji oławskiej jednostki nadkomisarz Michał Roman wracając do miejsca zamieszkania, w miejscowości Michałowice (powiat Brzeski) zauważył na środku ruchliwej drogi leżącą osobę.

Policjant od razu przystąpił do zabezpieczenia miejsce, celem niedopuszczenia do najechania kobiety przez inne pojazdy, a następnie podjął czynności mające na celu ustalenie obrażeń i przyczyn zdarzenia. Kobieta uskarżała się na ból w klatce piersiowej, dlatego policjant wspólnie z przechodniami udzielił jej pierwszej pomocy przedmedycznej, przeniósł w bezpieczne miejsce i wezwał pogotowie ratunkowe.

Okazało się, że 62-letnia mieszkanka powiatu brzeskiego, będąc w stanie nietrzeźwości, prowadząc rower po chodniku, straciła równowagę i przewróciła się na środek drogi. Gdyby nie szybka i zdecydowana reakcja policjanta, mogłoby dojść do tragedii.  

Jest to kolejna wzorowa postawa nadkom. Michała Roman, który na co dzień działa w Stowarzyszeniu Ratownictwo Wodne Brzeg, jako ratownik wodny. W kwietniu 2020 roku w trakcie dojazdu do służby najechał na wypadek drogowy z udziałem motocyklisty, który wjechał pod samochód. Wówczas także zabezpieczył miejsca zdarzenia, ustalił okoliczności, wezwał pomoc i zabezpieczył poszkodowanego do czasu przyjazdu zespołu medycznego.

Naczelnik Wydziału Prewencji oławskiej jednostki kolejny raz udowodnił, że odwaga i wrażliwość na los drugiego człowieka nigdy nie wychodzi z mody, a umiejętność właściwej oceny sytuacji i odpowiednie zachowanie w trudnych sytuacjach, wymagających zimnej krwi, pozwala uratować ludzie życie.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
 • WIECZÓR WYPOMINKOWY

  07.11.2023 - 17:21

  Wieczór uświetni koncertem Reprezentacyjny Chór Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu pod kierunkiem Macieja

 • PIKNIK HISTORYCZNY NA POLANIE

  25.04.2023 - 02:12

  To już w tę sobotę. Zapraszamy serdecznie i trzymamy kciuki za ładną pogodę - pisze Gmina Oława w swoim

 • WEEKEND PEŁEN ATRAKCJI

  12.08.2022 - 11:49

  Zapowiada się kolejny, pełen atrakcji weekend, który zaplanowało dla Was Centrum Sztuki w Oławie wraz

[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com