PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 06 grudnia 2022 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 24 listopada 2022

ARESZT DLA AGRESYWNEGO MIESZKAŃCA POWIATU

img

Na trzy miesiące do aresztu trafił 19-letni mieszkaniec powiatu oławskiego, który na terenie miasta zaatakował nożem 28- letniego mężczyznę oraz groził pozbawieniem życia pracownicy jednego ze sklepów.

Do jednego ze zdarzeń doszło minionej niedzieli (13 listopada br.) na terenie Oławy. Policjanci ustalili, że nieznany zgłaszającemu mężczyzna, pod pretekstem rozmowy w sprawie pracy wyprowadził pokrzywdzonego w okolice rzeki Oława, a następnie stosując względem niego przemoc doprowadził do bezbronności,  po czym zadał mu cios nożem w okolicę szyi, powodując ranę ciętą.

Błyskawiczne działania operacyjne pozwoliły na ustalenie i 19- letniego mieszkańca powiatu oławskiego.

Mężczyzna oprócz zarzutu usiłowania zabójstwa 28- latka będzie odpowiadał również za zniszczenie mienia oraz kierowanie gróźb karalnych.

Okazało się bowiem, że zatrzymany w dniu 12 listopada br. podczas zakupów w jednym ze sklepów znajdujących się na terenie miasta, stojąc przy kasie wyciągnął w kierunku ekspedientki nóż po czym gestem i wypowiadanymi słowami groził jej pozbawieniem życia.

Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.
Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com