PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 02 lutego 2023 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 28 grudnia 2022

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEGO WEEKENDU W POWIECIE

img

Święta Bożego Narodzenia już za nami, jak co roku nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu czuwali oławscy i jelczańscy policjanci. Dla wszystkich policjantów okres świąt to czas intensywnej pracy, w ciągu długiego świątecznego weekendu oławscy i jelczańscy mundurowi dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Policjanci ruchu drogowego czuwali nad bezpieczeństwem na drogach powiatu, a służby patrolowe i kryminalne dbały o bezpieczeństwo w mieście.

Od piątku 23 do poniedziałku 26 grudnia br. policjanci przeprowadzili łącznie 127 interwencji, z czego 21 to interwencje domowe.  Na drogach powiatu oławskiego doszło również do 9 kolizji drogowych, zatrzymano 3 kierowców, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu!  Niechlubny „rekordzista” miał blisko 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W takim stanie samochodem osobowym marki Renault poruszał się ulicami Miłoszyc.

W trakcie kontroli drogowych policjanci zwracali szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, prędkość, stan techniczny pojazdów oraz to czy kierowcy i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach.

Okazało się, że głównymi „grzechami” kierowców było przede wszystkim przekraczanie dozwolonej prędkości, brak wyobraźni za kierownicą, brawura oraz przecenianie swoich umiejętności.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com