PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 lutego 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 18 stycznia 2023

W KILKA GODZIN POPEŁNIŁA WYKROCZENIE I PRZESTĘPSTWO

img

Policjanci z oławskiej jednostki zatrzymali 48- latkę, która w ciągu kilku godzin popełniła wykroczenie rozpoczynając pracę pod wpływem alkoholu oraz przestępstwo - kierując samochodem mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz o jej losie zadecyduje sąd.

W środę 11 stycznia około godz. 14:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia, że na terenie jednego ze sklepów znajdujących się w gminie Oława pracownik wykonuje swoje czynności będąc pod wpływem alkoholu. 
 
We wskazane miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki, którzy potwierdzili przypuszczenia osoby zgłaszającej. Okazało się, że jedna z pracownic przystąpiła do pracy będąc pod wpływem alkoholu. 48- letnia mieszkanka powiatu oławskiego miała ponad promil alkoholu w organizmie.
 
Przypominamy, że kto znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka podejmuje w tym stanie czynności zawodowe, podlega karze aresztu lub grzywny.
 
Nie był to jednak jedyny problem 48- latki.

Tego samego dnia około godz. 19:45 policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego kierującego poruszającego się drogami Stanowic. Na miejsce udali się policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego, którzy zatrzymali 48- letnią mieszkankę powiatu. Kobieta kierowała samochodem osobowym marki Honda mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Jak się później okazało kierującą była kobieta, która kilka godzin wcześniej nietrzeźwa stawiła się w miejscu pracy. 
 
Teraz o jej losie zadecyduje Sąd, grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.  
 
Pamiętajmy!!

Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego też zawsze reagujmy na tego typu przypadki.
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:



Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj Newsa



Radio HIT Olawa na Facebook.com