PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 lutego 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 25 kwietnia 2023

NIE DOSTOSOWAŁ PRĘDKOŚCI - SKOŃCZYŁ NA OGRODZENIU

img

Zmieniające się często warunki na drogach bywają nie tylko dużym utrudnieniem dla kierowców, ale również niosą ze sobą niebezpieczeństwo. Deszczowa pogoda, która następuje po słonecznym dniu usypia czujność uczestników ruchu. Śliska nawierzchnia zmniejsza przyczepność do podłoża i wydłuża drogę hamowania. To właśnie w takich warunkach trzeba zachować szczególną ostrożność i rozwagę. Wczoraj przekonał się o tym kierowca osobowego audi.

W środę 19 kwietnia br. około godz. 6.40 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym zaistniałym na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Marcinkowice. 
 
Policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki ustalili, że 32- letni mężczyzna jadąc w kierunku Wrocławia drogą krajową nr 94 samochodem osobowym marki Audi, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego wpadł w poślizg, a następnie zjechał do przydrożnego rowu i dachował, uderzając w ogrodzenie znajdującej się tam firmy. 
 
Kierujący samochodem (mieszkaniec powiatu oławskiego) był trzeźwy i na szczęście nie odniósł obrażeń. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych. 
 
Przypominamy o przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa !

Apelujemy o zdrowy rozsądek, rozwagę i ostrożność podczas prowadzenia wszelkich pojazdów. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu !

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com