PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 lutego 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 25 kwietnia 2023

ZATRZYMALI MĘŻCZYZNĘ POSZUKIWANEGO DWOMA LISTAMI GOŃCZYMI

img

Policjantem jest się także poza służbą. Dowiedli tego policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Oławie i Komisariatu Policji w Jelczu Laskowicach, którzy zatrzymali poszukiwanego dwoma listami gończymi 28 -latka, który dodatkowo miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi w areszcie.

W środę 19 kwietnia br. około godz. 16:30 dwóch policjantów w dniu wolnym od służby, na terenie jednej z miejscowości gminy Jelcz Laskowice zauważyli samochód osobowy marki Opel Astra, za kierownicą którego siedział znany im osobiście mężczyzna, który według ich wiedzy był osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Oławie.

Chociaż policjanci byli w dniu wolnym od służby postanowili działać, udali się za samochodem marki Opel i podczas pierwszego postoju samochodu zatrzymali 28-latka.

Mieszkaniec powiatu oławskiego był poszukiwany dwoma Listami Gończymi do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. z art. 279 k.k za włamanie, a także miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Mężczyzna najbliższe kilkanaście miesięcy spędzi w areszcie, nie ominie go także odpowiedzialność karna za złamanie sądowego dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci wykazali się wzorową postawą, swoim postępowaniem dali przykład do naśladowania dla nowo przyjmowanych funkcjonariuszy oraz przekonanie społeczeństwa, że na policjantów zawsze można liczyć !


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com