PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 czerwca 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 7 maja 2023

RODZICU - A CZY TY WIESZ CO ROBI TWOJE DZIECKO ?

img

Funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki, patrolując tereny rekreacyjne zatrzymali 16- latka, który posiadał przy sobie środki odurzające. Późniejsze badanie potwierdziło, że zatrzymany susz to marihuana. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o dalszym losie nieletniego. Apelujemy i alarmujemy !! – rodzice muszą zwracać uwagę na to, co robią ich dzieci, jak spędzają czas wolny, gdzie i z kim się spotykają, a to wszystko po to, aby zapobiegać różnym tragediom i niebezpiecznym sytuacjom.

W środę 26 kwietnia br. około godz. 17:00 policjanci z oławskiej patrolówki podczas kontroli terenu Parku Miejskiego zauważyli młodego mężczyznę, który na widok oznakowanego radiowozu gwałtownie zmienił kierunek spaceru i zaczął zachowywać się nerwowo. 
 
Jak się okazało młody, bo 16- letni mieszkaniec powiatu oławskiego zmieniając trasę spaceru liczył, że uniknie policyjnej kontroli.

Podczas dalszych czynności nieletni dobrowolnie wydał interweniującym policjantom zawiniątko - woreczek foliowy z zawartością suszu roślinnego - marihuany. 
 
Nieletni został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie w obecności opiekunów dokonano zważenia i zabezpieczenia zatrzymanego narkotyku. Jeszcze tego samego dnia, 16- latek został przekazany pod opiekę matki. 
 
Ponieważ posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyków jest zabronione, młody mieszkaniec powiatu oławskiego odpowie za czyn zabroniony przed sądem dla nieletnich, który może zastosować wobec niego środki wychowawcze, lecznicze oraz poprawcze.  Postępowanie jest w toku, a funkcjonariusze będą między innymi wyjaśniać, w jaki sposób 16- latek wszedł w posiadanie zabezpieczonych narkotyków.
 
Rodzicu a Ty wiesz co robi Twoje dziecko?
 
Apelujemy i alarmujemy !!  – rodzice muszą zwracać uwagę na to, co robią ich dzieci, jak spędzają czas wolny, gdzie i z kim się spotykają, a to wszystko po to, aby zapobiegać różnym tragediom i niebezpiecznym sytuacjom.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com