PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 kwietnia 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Poniedziałek, 12 czerwca 2023

KIEROWAŁ SAMOCHODEM MAJĄC DWA PROMILE ALKOHOLU I...

img

Policjanci z Wydziału Prewencji oławskiej jednostki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Opel. Jak się okazało 45- letni mężczyzna nie powinien siedzieć za kierownicą, gdyż miał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Dodatkowo mieszkaniec Oławy znajdował się pod wpływem alkoholu. Teraz o jego losie zdecyduje sad, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pomimo akcji, działań prewencyjnych i licznych apeli do kierowców o zachowanie rozwagi i szczególnej ostrożności, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.
 
W czwartkowe Boże Ciało, około godz. 1:15 policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki w Oławie na ul. 11 Listopada   zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym oplem. 

Ja się okazało za kierownicą samochodu siedział 45- letni mieszkaniec Oławy. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu wiedząc, że ma aktywny, czteroletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. 
 
Mężczyzna odpowie przed sądem za dwa przestępstwa, za co mi grozi kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. 
 
Pamiętajmy !! Jeśli zdecydujemy się spożywać alkohol i nie mamy pewności, czy będzie mogli podróżować pojazdem, zawczasu zorganizujmy alternatywny dojazd i powrót do domu.
 
Apelujemy o rozwagę !! Nietrzeźwy kierujący stanowi realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego !!
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com