PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 czerwca 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 29 czerwca 2023

ĆWICZENIA POD KRYPTONIMEM "CESIR 2023"

img

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Oławie o godz. 09:30 rozpoczęli ćwiczenia dowódczo- sztabowe pod kryptonimem "CESiR 2023", które zostały zorganizowane we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Oławie, Starostwem Powiatowym, Gminą Jelcz Laskowice, Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego w Oławie.

W dniu dzisiejszym o godz. 09:30 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w Miejsko Gminnym Centrum Sportu i Rekreacji w Jelczu Laskowicach przy ul. Oławskiej 45, w części restauracyjnej znajdującym się na pierwszej kondygnacji budynku doszło do wybuchu, najprawdopodobniej gazu. 

Na miejsce zadysponowano patrole w służbie, powiadomiono PSP w Oławie, Pogotowie Gazowe oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Policjanci podejmujący interwencje ustalili, że poszkodowane zostały dwie osoby przebywające w kawiarence oraz dzieci z dwóch klas trzecich ze Szkoły Podstawowej przebywające na zajęciach w obiekcie, w sali sąsiadującej z kawiarenką. 

Ponadto w wyniku eksplozji doszło do pożaru rozdzielni średniego napięcia, uszkodzona została również konstrukcja prowadząca do kawiarenki, co uniemożliwiało bezpieczną ewakuację osób poszkodowanych w wyniku wybuchu. 
 
Policjanci z Wydziału Prewencji KPP w Oławie po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wstępnej ewakuacji osób poszkodowanych,  zatrzymują agresywnego mężczyznę, który trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie atakuje strażaka podczas akcji gaśniczej i ewakuacyjnej.  Funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej jednostki, od początku zdarzenia wprowadzili ruch wahadłowy na drodze wojewódzkiej nr 455 że skrzyżowaniem z drogą 1551D, celem umożliwienia swobodnego wjazdu i wyjazdu służb ratowniczych. 
 
W ćwiczeniach udział wzięły jednostki oławskiej Straży Pożarnej , jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu oławskiego, Gazowe Pogotowie Techniczne, Zespół Pogotowia Ratunkowego, Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz inne podmioty. 
 
Celem ćwiczeń, których kierownikiem była z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji oławskiej jednostki st.asp. Aneta Dratwa, było doskonalenie umiejętności kierowania siłami i środkami oraz podejmowania trafnych decyzji przez przełożonych różnych szczebli, a także współdziałanie z innymi służbami.
 
Do zadań policjantów należało przede wszystkim zapewnienie dojazdu jednostkom ratowniczym na miejsce zdarzenia, regulacja ruchem i wyznaczanie objazdów, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, ochrona porządku podczas przeprowadzania akcji ratowniczej oraz wykonanie czynności procesowych na miejscu zdarzenia. W pracach powołanego sztabu dowodzenia akcją ratowniczą wziął udział Komendant Powiatowy Policji w Oławie podinsp. Artur Dobrowolski oraz Naczelnik Wydziału Prewencji oławskiej jednostki nadkom. Michał Roman.
 
Symulowane zdarzenia przebiegały zgodnie z wyznaczonym planem i bardzo dobrze odzwierciedlały rzeczywiste działania. Uczestniczące w nim służby doskonale ze sobą współpracowały i wykazywały się pełnym zaangażowaniem. Około godz. odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie działań.

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com