PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 kwietnia 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 6 lipca 2023

KIEROWAŁ MAJĄC 2,5 PROMILA ALKOHOLU I ZAKAZ SĄDOWY

img

Blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie i aktywny zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych to bilans 34-letniego kierowcy, zatrzymanego przez policjantów z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki. Przypominamy i apelujemy! Nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie ma i nie będzie pobłażania dla takiego nieodpowiedzialnego zachowania.

W poniedziałkowy poranek tj. 3 lipca br. około godz. 2:50 oławscy mundurowi udali się na miejsce kolizji drogowej - uszkodzenia barierek ochronnych na skrzyżowaniu ulicy Strzelnej i Broniewskiego. 

Podczas interwencji okazało się, że 35- letni mężczyzna kierujący samochodem osobowym marki BMW był nietrzeźwy !

Jak oświadczył, wracał do miejsca zamieszkania z dyskoteki i jadąc ul. Strzelną stracił panowanie nad kierowanym pojazdem uderzając w barierki ochronne oddzielające jezdnię od chodnika, po czym zjechał na parking pobliskiego sklepu wielkopowierzchniowego. 
 
Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało blisko 2,5 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna wsiadł za kierownicę samochodu wiedząc, że ma trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, a jego prawo jazdy zostały zatrzymane, gdyż kilka miesięcy wcześniej został zatrzymany za podobne zdarzenie. 
 
35- letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego odpowie przed sądem za dwa przestępstwa, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia oraz wysoka grzywna. 
 
Przypominamy i apelujemy !

Nie ma i nie będzie pobłażania dla nietrzeźwych kierowców. Stanowią oni realne zagrożenie dla życia i zdrowia swojego oraz innych uczestników ruchu drogowego !
Kiedy widzimy podejrzanie zachowującego się kierowcę - reagujmy!
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com