PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 lutego 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 12 wrzeœnia 2023

UKRADŁ MOTOROWER... LICZYŁ NA ZYSK...

img

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego zatrzymali 29-latka, który kilka dni temu z terenu miasta ukradł motorower. Mężczyzna ukrył skradzione mienie w krzakach licząc, że za jakiś czas sprzeda go na części. Teraz o losie zatrzymanego mieszkańca powiatu oławskiego zadecyduje sąd, grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia. Odzyskany motorower niedługo wróci do właściciela.

31 sierpnia br. do Komendy Powiatowej Policji w Oławie wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży motoroweru o wartości 800 zł. 

Dochodzenie w tej sprawie podjęli funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oławskiej jednostki, którzy ustalili mężczyznę podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa. 

We wtorek 6 września br. kilka minut po godz. 9:00 kryminali zatrzymali 29- letniego mieszkańca powiatu oławskiego, który przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. 
Policjanci odzyskali skradziony skuter, który ukryty był w krzakach na terenie małej miejscowości znajdującej się w powiecie wrocławskim. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych czynności motorower zostanie zwrócony właścicielowi.
 
Zatrzymany 29- latek swoje niewłaściwe zachowanie tłumaczył chęcią zysku... Liczył, że za jakiś czas skradziony motorower sprzeda na części. Teraz o losie mężczyzny zadecyduje sąd, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 
Przypominamy, że kto kradnie lub przywłaszcza sobie cudzą rzecz podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Jeżeli szkoda nie została naprawiona, Sąd może orzec obowiązek zapłaty równowartości ukradzionego lub przywłaszczonego mienia.
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com