PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 czerwca 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Wtorek, 7 listopada 2023

W DNIU WOLNYM OD SŁUŻBY ZATRZYMAŁ PIJANEGO KIEROWCĘ

img

Ponad 2,5 promila alkoholu miał w organizmie kierowca Citroena, którego zatrzymał w dniu wolnym od służby policjant z Ogniwa Ruchu Drogowego oławskiej komendy. Nietrzeźwy kierowca nie dość, że w takim stanie prowadził, to jeszcze jego samochód miał uszkodzony reflektor i brakowało mu tablicy rejestracyjnej. Policjant nie wahał się podjąć działań, które wyeliminowały z ruchu nietrzeźwego kierującego. 28 -latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu teraz kara do 2 lat więzienia.

Jednym z przestępstw drogowych, które zwykle zbiera najbardziej krwawe żniwo, jest kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości. Eliminowanie takich nieodpowiedzialnych kierowców z dróg jest priorytetowym działaniem policjantów, którzy nie zawahają się podjąć działań skierowanych na poprawę bezpieczeństwa na drodze i wyeliminowanie z niej przestępców drogowych.
 
W środę 25 października br. około godz. 16:50, będący w czasie wolnym od służby, policjant z oławskiego Ogniwa Ruchu Drogowego, będąc w miejscowości Bystrzyca na ul. Cmentarnej zwrócił uwagę na samochód osobowym marki Citroen Berlingo, który jechał szybko i nie trzymał prawidłowego toru jazdy, a do tego miał uszkodzony reflektor oraz brak przedniej tablicy rejestracyjnej. 

Podejrzenia policjanta okazały się trafne, kierowca Citroena - 28- letni mieszkaniec powiatu brzeskiego miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany, w najbliższym czasie usłyszy zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, a grozi mu kara nawet do lat 2 więzienia.
 
Oławscy policjanci każdego dnia udowadniają, że służba w Policji to nie zwykła praca. To misja - służba społeczeństwu i przede wszystkim gotowość, by o każdej porze dnia i nocy móc zareagować.

Niezależnie, czy jesteśmy na służbie czy mamy wolny dzień, reagujemy na łamanie prawa, naruszenia porządku publicznego, ratujemy ludzkie życie – często z narażeniem własnego. Jesteś zainteresowany/na służbą w Policji? Zadzwoń i dowiedz się więcej …
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com