PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 czerwca 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 10 stycznia 2024

KIEROWALI SAMOCHODAMI MAJĄC AKTYWNE ZAKAZY

img

W miniony weekend policjanci zatrzymali trzech kierowców z aktywnymi sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz o dalszym losie młodych mężczyzn zadecyduje sąd, a grozi im kara do 5 lat więzienia.

W piątek 5 stycznia br. około godz. 9:40 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oławskiej jednostki na terenie gminy Domaniów zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw.  Po sprawdzeniu w systemach okazało się, że młody, bo 23-letni kierowca nie ma prawa jazdy, a sąd zastosował wobec niego aż 4 letni zakaz prowadzenia pojazdów.
 
Drugi zatrzymany to 22-latek, który kierował samochodem osobowym marki volkswagen. Mężczyzna "wpadł" w sobotę 6 stycznia br. okolo godz. 15:00. Policjanci z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego oławskiej jednostki podczas patrolu ul. 3 Maja zauważyli samochód marki volkswagen golf, którego kierowca według posiadanej przez nich wiedzy nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów. 

Sprawdzenie w systemach potwierdziło przypuszczenia mundurowych, gdyż mieszkaniec Brzegu posiadał sądowy, 3 letni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi!

W niedzielę 7 stycznia br. około godz. 15:20 policjanci z oławskiej patrolówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy marki volkswagen, którego kierowca 22-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego również nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna kierując samochodem nie stosował się do decyzji Sądu Rejonowego w Oławie o 3 letnim zakazie, dlatego teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia. 
 
Zatrzymani mężczyźni za popełnione przestępstwa będą odpowiadali przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że Sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju w razie skazania osoby uczestniczącej w ruchu za przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, w szczególności jeżeli z okoliczności popełnionego przestępstwa wynika, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę zagraża bezpieczeństwu w komunikacj!
 
Pamiętajmy! Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od nas samych!

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com