PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 28 lutego 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Środa, 10 stycznia 2024

W JEDEN DZIEŃ ZATRZYMANO 3 NIETRZEŹWYCH KIEROWCÓW.

img

Pomimo apeli, akcji i ostrzeżeń na drogach nadal pojawiają się skrajnie nieodpowiedzialni kierowcy. Nietrzeźwi kierujący – bo to o nich mowa, od lat stanowią jeden z ważniejszych problemów zagrażających bezpieczeństwu ruchu drogowego. Podejmując działania na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców policjanci jednego dnia zatrzymali aż trzech nietrzeźwych kierowców! Rekordzista miał niespełna 3,5 promila alkoholu w organizmie

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w czwartek 4 stycznia br. kilka minut przed godz. 16:00. Dzięki wzorowej postawie mieszkańca gminy Oława, mundurowi w Jelczu Laskowicach na al. Wolności zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fiatem stilo. Jak się okazało -przypuszczenia zgłaszającego było słuszne. 
 
Kierowca, 33-letni mieszkaniec powiatu oławskiego zdecydował się na jazdę mając w organizmie niespełna 3,5 promila alkoholu! Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. 
 
Tego samego dnia, w dość nietypowych bo "kolizyjnych" okolicznościach wpadł drugi z ujawnionych kierowców.  Około godz. 20:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, która miała miejsce w Oławie na ul. Strzelnej. 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego wstępnie ustalili, że kierujący samochodem marki toyota na prostym odcinku drogi, jadąc z ul. Strzelną w kierunku ul. Lipowej zjechał na przeciwległy pas ruchu i czołowo zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwka samochodem marki audi, którym kierował 43-letni mieszkaniec powiatu. 

Jak się później okazało sprawca zdarzenia, 46-letni mieszkaniec powiatu oławskiego w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. Podczas sprawdzenia stanu trzeźwości okazało się, że w jego organizmie znajdują się aż 2 promile alkoholu!
 
Trzeci z nieodpowiedzialnych, bo nietrzeźwych kierowców został zatrzymany około godz. 20:50 w Oławie na ul. Rybackiej. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oławskiej jednostki zatrzymali 50- letniego mieszkańca Oławy, który mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie kierował samochodem marki ford. Dodatkowo mężczyzna na terenie jednego z parkingów samochodowych uderzył w dwa zaparkowane pojazdy. Kierowca w najbliższym czasie usłyszy zarzuty. Jego pojazd został zabezpieczony na parkingu strzeżonym. 
 
Zatrzymanym mężczyznom za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.
 
Cieszymy się, że coraz więcej osób nie zgadza się na skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie niektórych użytkowników dróg, jakim jest kierowanie pod wpływem alkoholu. Na pochwałę zasługuje obywatelska postawa świadka z Jelcza Laskowic, dzięki któremu udało się być może zapobiec tragedii na drodze. Takie praworządne zachowanie stanowi przykład do naśladowania i jest dowodem na brak przyzwolenia i akceptacji na popełniane przestępstwo. Doskonale wpisuje się w myśl zasady „Nie reagujesz-akceptujesz”!

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com