PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 lipca 2024 roku
AKTUALNE I BIEŻĄCE INFORMACJE Z REGIONU ZNAJDZIESZ NA NASZYM FACEBOOKU! KLIKNIJ W LINK I POLUB! --- AKTUALNE I BIEŻĄCE INFORMACJE Z REGIONU ZNAJDZIESZ NA NASZYM FACEBOOKU! KLIKNIJ W LINK I POLUB! --- AKTUALNE I BIEŻĄCE INFORMACJE Z REGIONU ZNAJDZIESZ NA NASZYM FACEBOOKU! KLIKNIJ W LINK I POLUB! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Niedziela, 18 luty 2024

ŚMIERTELNY WYPADEK NA TRASIE OŁAWA - STARY OTOK!

img

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie pod nadzorem prokuratury ustalają okoliczności zdarzenia drogowego, w którym śmierć poniósł 68-letni mężczyzna. Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Na drodze nie jesteśmy sami - dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu !

Do poważnego i tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj tj. we wtorek 13 lutego br. około godz. 14:35 na drodze wojewódzkiej nr 455 pomiędzy miejscowościami Oława - Stary Otok.  

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki BMW, 44-letni mężczyzna jadąc ze Starego Otoku w kierunku Oławy, w trakcie manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym prawidłowo w przeciwnym kierunku samochodem marki Toyota Avensis. 
 
Pomimo podjętej przez świadków zdarzenia natychmiastowej reanimacji, w wyniku odniesionych obrażeń kierowca toyoty, 68-letni mieszkaniec powiatu oławskiego zmarł. Kierowca BMW, 44-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego został przewieziony do szpitala, był trzeźwy.  

Czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz biegłego z zakresu wypadków drogowych trwały kilka godzin, w tym czasie droga była całkowicie zablokowana. Mundurowi ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia, które doprowadziły do tak poważnego w skutkach wypadku.  
 
Kolejny raz apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów.  

Pomimo cyklicznie prowadzonych działań profilaktycznych i prewencyjno-kontrolnych oraz wielu apeli, ponownie doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego!

Pamiętajmy, że liczne kontrole prowadzone przez policjantów Ruchu Drogowego mają na celu dyscyplinowanie kierowców łamiących prawo i eliminowanie stwarzających zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Na drodze nie jesteśmy sami - dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu !
 

Źródło: KPP - Oława


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com