PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 24 lipca 2024 roku
AKTUALNE I BIEŻĄCE INFORMACJE Z REGIONU ZNAJDZIESZ NA NASZYM FACEBOOKU! KLIKNIJ W LINK I POLUB! --- AKTUALNE I BIEŻĄCE INFORMACJE Z REGIONU ZNAJDZIESZ NA NASZYM FACEBOOKU! KLIKNIJ W LINK I POLUB! --- AKTUALNE I BIEŻĄCE INFORMACJE Z REGIONU ZNAJDZIESZ NA NASZYM FACEBOOKU! KLIKNIJ W LINK I POLUB! ---
[+] Przetestuj pozdrowienia
Sobota, 30 marca 2024

„BYĆ JAK IGNACY”- NAUKA PEŁNA ENERGII

img

W roku szkolnym 2023/2024 koło naukowe „Naukonauci” ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Marcinkowicach skupiające uczniów klasy II, uczestniczy w VIII edycji programu oświatowego Być jak Ignacy”. Program „Być jak Ignacy” jest organizowany przez Fundację Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza. Ma na celu dostarczanie wiedzy uczniom w sposób interesujący i praktyczny, poprzez ich udział w eksperymentach. Realizacja tegorocznej edycji przebiega pod hasłem: „Nauka pełna energii” i koncentruje się na temacie odnawialnych i nieodnawialnych źródeł energii. Ma też pokazać osiągnięcia polskich naukowców i wynalazców. Program polega na prowadzeniu zajęć w kole naukowym na podstawie otrzymanych scenariuszy zajęć. Uczniowie uczą się pracować metodą naukową, ćwiczą umiejętność stawiania trafnych pytań badawczych, formułowania hipotezy, a następnie jej weryfikowania!

Uczestnicy zdobywają wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznają ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. Zaangażowanie uczniów w realizacje programu jest ogromne. Podczas zajęć nie tylko integrują się, współpracują w grupie, ale również rozwijają umiejętności twórczego oraz logicznego myślenia.  W dwunastym, już ostatnim, etapie programu Być jak Ignacy Naukonauci” rysowali auta przyszłości, bawili się w konstruktorów samochodów napędzanych powietrzem. Dziękujemy Ignacemu za super przygodę https://bycjakignacy.pl/. Finałem zajęć jest przygotowanie pracy konkursowej w postaci filmu na wybrany temat z zajęć.
Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.


Opiekun koła: Małgorzata Sojka-Choptiany


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com