PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 czerwca 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 6 czerwca 2024

PODPALIŁ DOM SĄSIADÓW...

img

Trzy miesięczny areszt zastosował Sąd Rejonowy w Oławie wobec zatrzymanego przez policjantów z oławskiego Wydziału Kryminalnego 45-latka, który podpalił pomieszczenia mieszkalne sąsiada. Mieszkaniec powiatu oławskiego spowodował straty na 500 000 zł.

O pożarze domu jednorodzinnego znajdującego się na terenie gminy Jelcz Laskowice oławscy policjanci zostali powiadomieni w niedzielę 26 maja br. około godz. 19:45. 

Po przybyciu na miejsce, po zakończonej akcji gaśniczej policjanci ustalili, że doszło do podpalenia, w wyniku którego spaleniu uległo pięć pomieszczeń mieszkalnych. Na szczęście podczas zdarzenia w domu nie było mieszkańców.

Pracujący na miejscu funkcjonariusze szybko ustalili mężczyznę podejrzewanego o ten czyn, jednak ten przez kilkanaście godzin ukrywał się przed mundurowymi.

Nietrzeźwy 45-latek został zatrzymany następnego dnia tj. 27 maja br. niedaleko miejsca zdarzenia. Mieszkaniec powiatu oławskiego mając ponad 1 promil alkoholu w organizmie kierował samochodem marki Skoda. Jak się również okazało mężczyzna przed podpaleniem domu wielokrotnie groził pokrzywdzonemu pozbawieniem życia oraz zniszczeniem mienia.

Podejrzanemu postawiono zarzuty kierowania gróźb karalnych oraz zniszczenia mienia na kwotę 500 000 złotych na szkodę osób pokrzywdzonych, a także kierowania samochodem pod wpływem alkoholu. 

W dniu 29 maja br. Sąd Rejonowy w Oławie zastosował względem podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Teraz w areszcie podpalacz będzie czekał na rozprawę Sądową oraz wyrok, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. 


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com