PLAY aby posłuchać naszej stacji w jakości 128 kbps
Dziś jest 15 czerwca 2024 roku
[+] Przetestuj pozdrowienia
Czwartek, 6 czerwca 2024

SPRAWCA TRZECH PODPALEŃ ZATRZYMANY!

img

Dokonał zniszczenia mienia należącego do osób prywatnych oraz spółdzielni mieszkaniowej... a wszystko przez oglądane wcześniej filmiki i chęć "sprawdzenia" wyświetlanych sytuacji. Sprawcą, ku zaskoczeniu nawet samych rodziców, okazał się małoletni mieszkaniec Jelcza Laskowic. Teraz jego sprawą zajmie się sąd rodzinny.

W środę 29 maja br. kilka minut przed godziną 14:00 dyżurny oławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie dotyczące pożaru, który miał miejsce w Jelczu Laskowicach na ul. Tańskiego. Jak się okazało, w piwnicy jednej z klatek schodowych podpalony został trzykołowy rowerek dziecięcy. Zadymieniu uległa cała klatka schodowa, na szczęście nie było potrzeby ewakuacji mieszkańców. 

Kilkanaście minut później, bo już po godz. 14:00, po zakończeniu działań na ul. Tańskiego policjanci zostali wezwani na pobliską ul. Bożka, gdzie palił się pozostawiony na klatce schodowej wózek dziecięcy. 

Przeprowadzone na miejscu czynności potwierdziły, że obie sytuacje były działaniem celowym - podpaleniem!

Następnego dnia tj. 30 maja br. około godz. 14:30 otrzymano kolejne zgłoszenie o pożarze, który miał miejsce na skrzyżowaniu ul. Bożka i Tańskiego, niedaleko placu zabaw. Tym razem podpalony został boks śmietnikowy.

Kryminalni w ramach prowadzonych czynności szybko ustalili, że za sprawą podpalenia kryje się 8-latek. Mundurowi dotarli do chłopca oraz jego kolegów ustalając wszystkie okoliczności zdarzenia.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 8-letni mieszkaniec Jelcza Laskowic przed zdarzeniami oglądał filmy zamieszczane na jednym z portali społecznościowych. Zaciekawiony całą sytuacją postanowił sprawdzić jak sytuacje wyglądają na żywo ... Dlatego podczas zabawy z kolegami podpalił wymienione miejsca.

Małoletni swoim lekkomyślnym zachowaniem spowodował ogromne straty. Zgodnie z procedurą sytuację opiekuńczą chłopca sprawdzi teraz sąd rodzinny, do którego przekazane zostaną zebrane przez mundurowych materiały.

Incydent ten jest ostrzeżeniem nie tylko dla rodziców ale dla całego społeczeństwa !!!

Zawsze pamiętajmy, że treści dostępne w internecie mogą mieć znaczny wpływ na zachowanie dzieci, które nie do końca potrafią zrozumieć zaobserwowane sytuację (nie rozpoznając prawdy i fałszu przedstawianych w oglądanych treściach). 

Wystarczy jedno nieodpowiednie wrażenie, aby młody umysł zaczął naśladować niebezpieczne zachowania. 

Kontrola rodzicielska oraz rozmowy na temat tego, co nasi podopieczni widzą, są kluczowe w zapobieganiu takim sytuacjom. Wszyscy musimy być bardziej świadomi tego, co nasze dzieci oglądają w internecie.


Źródło: KPP - Oława


 


Komentarze do tego artykułu:Brak komentarzy.

Nie jesteś zalogowany w Club Hit by dodawać komentarze.

Rejestracja | Przypomnij hasło
Newsy prosto od Internautów
[+] Dodaj NewsaRadio HIT Olawa na Facebook.com